Apple si bude brát menší procenta z prodeje her

Apple si bude brát menší procenta z prodeje her

21 listopadu, 2020 0 Od David Nedoma

Apple se rozhodl, že bude chtít z prodeje v aplikacích menší procenta, ale má to jednu podmínku.

Jaká je podmínka?

Podmínkou pro to, že Apple si bude brát pouze 15% z původních 30% je jednoduchá. Společnost nesmí vykazovat zisk větší než 1 milion dolarů z prodeje právě přes platformu Apple. To znamená, že tento krok pomůže především malým společnostem, které jsou závislé na prodeji in-game věcí a kreditů. Také tento krok nejspíše přinese změnu cen některých her na platformě Apple.

Celkový dopad

Apple si uvědomil, že musí zapracovat právě na tom, aby vývojáři měli dostatečné zisky právě během COVID-19 pandemie. Za mě je tento krok opravdu výhodný. Společnosti, které nemají tak velký zisk právě z platformy Apple budou dostávat více peněz. No a na duhou stranu společnosti, které právě zmíněný zisk mají větší, nemají úplnou potřebu vydělávat více, protože jejich finance jsou dostačující.

Vývoj App Store

Apple se očividně tedy rozhodl dobře. App Store se v tuto chvíli může plně rozvíjet ve všech hrách. Samozřejmě má Apple pořád jasně stanovené jaké hry mohou na App Store a jaké ne. To, ale momentálně nebude problém ve finančních potřebách společností co vyvíjí hry a software na App Store a platformu Apple.