Campcomu unikl asi 1TB osobních dat uživatelů

Internetové společnosti se často potýkají s únikem dat. Své o tom už ví i Capcom, který ohlásil enormní únik dat uživatelů a možná i her.

Na společnost Capcom zaútočila hackerská skupina využívající škodlivého programu ransomweru

Kaspersky: Hackeři ve třetině úspěšných kyberútoků zneužívají legitimní  nástroje | ChannelWorld.cz
Foto by: ChanelWorld

Pro ty, co neví co je ransomwere. Jedná se o druh škodlivého programu, který blokuje počítačový systém, nebo šifruje data v něm zapsaná. Ransomweru je několik druhů a útočníci vždy vyžadují výkupné, za odšifrování/odblokování počítače. To ovšem útočníci negarantují.

Ransomware Protection | Vade Secure
Foto by: Vade Secure

Podle společnosti uniklo 1TB dat zákazníků, členů North American Capcom Store,členů North American Esports, akcionářů, bývalých zaměstnanců, současných zaměstnanců a žadatelů o práci. Mezi data patří adresy, data narození, jména, adresy. Data byla odcizena jen od uživatelů Severní Ameriky a Japonska. Hackeři rovněž požadují výkupné ve výši 11 miliónů dolarů v bitcoinech.

Bitcoin (VŠE, CO CHCETE VĚDĚT) | Alza.cz
Foto by: Alza

Podle neověřených zpráv unikly i data o detailech a informacích o hrách jak už oznámených, jako Resident Evil Village, ale i neoznámených, například battle royale ze univerza Resident Evilu. Nicméně opakujeme, že se jedná pouze o dohady, společnost nic nepotvrdila.

Dobrou zprávou je, že mezi informacemi nejsou čísla karet. Společnost řekla, že bude posilovat svoji řídící strukturu. Zároveň zahájili trestní stíhání na hackery za neoprávněný přístup k sítím.

Zdroje: Verge, ESET, Vortex, INDIAN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *