Disenchantment Part 3 recenze

20 ledna, 2021 0 Od David Nedoma

Třetí série navazuje přesně v tu chvíli, kdy končí druhá. Bean byla zachráněna před upálením, ovšem zase se setkává se svou zlou matkou. Mezitím se Zog pomalu a jistě uzdravuje ze svého zranění, ale jeho problémy teprve začínají.

Děj je hodně svižný a první polovinu i dost povedený.

První polovinu Bean prozkoumává Steamland, kde každý fanoušek steampunku bude slintat. Je zajímavé a i vtipné sledovat Bean snažící se orientovat v zemi, která se od té její tolik liší. Bohužel od druhé poloviny seriál jakoby ztrácí dech. Rozjíždí několik linek, které (zatím) vlastně nemají skoro žádné následky ani dopad, mám vlastně pocit, že kdyby tam nebyli tak by se nic až tak hrozného nestalo. Zejména tedy vztah Bean a mořské víly. U něj doslova vím, že hodně lidí naštve. Mně by to vlastně ani nevadilo, ale z epizody na epizody vlastně tento vztah v podstatě vymizí, jako by si to tvůrci na poslední chvíli rozmysleli ale už to měli na animované a nechtěli to měnit. Zároveň se mi dialogy zdáli až zbytečně natahované a dlouhé.

Disenchantment Season 3: Release Date & Story Details
Foto by: Screen Rant

Humor je vcelku dobrý a narážky na různé fantasy mě dokázali pobavit. Vadilo mi, ale občasná debilita některých hlavních postav za účelem pobavit. Ale takových situací není moc a humor je za mě převážně dobrý. Zejména víly šlapky mě vždy zaručeně pobavily.

Disenchantment: Season 3 Review
Foto by: IGN

Velkého vývoje se dočká postava Dereka. Tahle postava je v seriálu vyloženě jen kvůli pobavení ale mě to tak nějak nevadilo a scény s ním byli pro mě vždy vtipné. Proto mi další jeho vývoj (sebevíc divný) přišel super o to víc mě ale mrzelo když opět Derek tak nějak zmizí a vidíme ho zase až v poslední epizodě, což je za mě velká škoda. A jeho vývoj příjde vniveč.

Prince Derek from Disenchantment by CaptainEdwardTeague on DeviantArt
Foto by: Deviant art

Animace je za mě mnohem lepší než v předešlých sériích. Nekřičí z ní tolik počítač jako v předešlých a přišla mi taková přirozenější. Vysloveně tady musím pochválit zajímavou animaci páry ve Steamlandu. Je to detail ale stejně se mi dost líbil.

Disenchantment Season 3: Trailer Teased New Character And Bean Back To  Steamland- Release Date And More
Foto by: Techradar247

Zajímavý je je vztah Bean a skomírajícího Zoga. Vlastně je to za mě jedna z nejlepších věcí na třetí sérii. Nicméně pro fanoušky klasického Zoga nebude tole asi moc stačit, protože Zog je v této sérii po jistých událostí odsunut tak nějak stranou a je dost nevýrazný.

King Zøg (Disenchantment), Actor, Actor, Actor TV series
Foto by: Screenfiction

Dlouho jsem nevěděl jak mám tuto sérii hodnotit. V této sérii je mnoho hluchých až nudných míst. A ty dobré věci jsou dobré vždy jen z části. Třetí série je za mě nejslabší ze všech tří sérií. Určitě to však není ani vyložený odpad. Je to takový lehký nadprůměr, což je pro mě coby velkého fanouška Simpsonových ,Futurami a předešlých dvou sérií zklamáním. Proto doufám, že další série se vyvede mnohem líp. Za mě 6/10