Disney Investor Day Part. 2

13 prosince, 2020 0 Od David Nedoma

Máme tady další souhrn obrovské Disney konference, kde představili desítky nových titulů, nebo přidali informace k těm už oznámeným. V první části jsme se věnovali Star Wars a Marvelu. Tuto část věnujeme animovaným a rodinným filmům tak jdeme na to.

Pixar

Lightyear

Kde jinde začít než u jednoho z nejlepších animátorských studií Pixaru. Ve snímku Lightyear se koukneme na pilota (kterého mimo jiné bude dabovat samotný Captain Amerika, Chris Evans) jež se stal předlohou pro hračku Buzze Rakeťáka Režie se ujme Angus MacLane. Datum bylo stanoveno na 17.6.2022.

Win or Lose

Pokračujeme Pixarem ten oznámil svůj první ,,dlouhý“ seriál. Měl by sledovat fotbalový tým týden před finálním zápasem a každý díl by měl být vyprávěný prespektivou jiného charakteru, což zní jako klasické dílo od Pixaru. Seriál bude mít premiéru v roce 2023.

Foto: CBR

Turning Red

Dalším Pixarovým filmem představeným na konferenci je Turning Red. Snímek se bude točit okolo Mei, která má svoje dospívání ztíženo tím, že pokaždé když je moc nadšená tak se promění na obrovskou červenou pandu. Film bude režírovat Domee Shi, který získal oscara za svůj krátký snímek Bao.

Foto: CBR

Dug Days

Dug Days by měla být kolekce krátkých filmů o dnech mluvícího psa Duga, kterého můžete znát z oscarového filmu Vzhůru do oblak. Režii a scénář obstará držitel ceny Emmy, Bob Peterson a produkovat ho bude Kim Collins. Premiéru by měl mít někdy na podzim v roce 2021.

Up Is Getting A Spinoff Series At Disney+ - CINEMABLEND
Foto: CinemaBlend

Seriál Auta

I Auta se dočkají svého seriálu. Film bude o cestě bleska McQueena a jeho kamaráda Buráka. Každá epizoda by měla přinést novou postavu, ale měli bychom se dočkat i starých přátel. Zatím, ale není potvrzeno jestli si Owen Wilson a Larry the Cable Guy budou namlouvat oba hlavní představitele. Premiéra je stanovena na podzim 2022.

Foto: CBR

Disney

Chip ‘N Dale: Rescue Rangers (Rychlá rota)

Dalším velkým oznámením je live action-animovaného filmu  Chip ‘N Dale: Rescue Rangers, v češtině Rychlá rota. O filmu toho zatím nic moc nevíme, ale měl by ho režírovat Akiva Schaffer, ten má na kontě filmy jako třeba sousedská hlídka, či pár dílu seriálu Brooklyn 99.

Foto: Deadline

Pinocchio

Tento film bude další live action předělávkou klasické Disney pohádky. Režírovat ho bude Robert Zemeckis, ten režíroval např. skvělý film Trosečník. A jako v Trosečníkovy i v tomto filmu si zahraje Tom Hanks.

Peter Pan & Wendy

Svůj teaser dostal i Peter Pan & Wendy. Tento film vyvolal menší kontoverzi obsazením Yary Shahidi do role Zvonilky. Kapitána Hooka si zahraje Jude Law.

Cruella

Další klasickou postavičkou, která dostane film je samotná Cruella de Vil. Mělo by jít o prequel k pohádce 101 dalmatinu a měl by navázat na úspěch Zloby. Záporačky s velkou závislostí na kožichy se zhostí Emma Stone.

Disney reveals Emma Stone's new look as a punk rock Cruella de Vil - CNN
Foto: CNN

Disenchanted

Co také stojí za zmínku tak je pokračování filmu Kouzelná romance. Ten pojednával o pohádkové princezně, která je kletbou přenesena do našeho světa. První snímek byl dokonce nominován na Oscara v kategorii nejlepší hudba. V pokračování si zahraje  Amy Adams (Příchozí).

Disney's "Enchanted" Sequel Update: "Disenchanted" Coming Soon to Disney+!  | Inside the Magic
Foto: Inside The Magic

Prequel Lvího Krále

Ať už si o filmovém Lvím králi myslíte cokoliv, faktem zůstává že vydělal přes 1,6 mil. dolarů takže se není čemu divit, že Disney chce tuto značku jak se říká podojit. Prequeal by měl sledovat příběh Mufasy a režírovat by ho měl oscarový Barry Jenkins (Moonlight).

Lví král (2019) | Recenze | MovieZone.cz
Foto: MovieZone

Encanto

Disney dále představilo nový animovaný film Encanto, který bude režírovat  Byron Howard Jared Bush, oba tito páni se podíleli na výborném snímku Zootropolis. Příběh by nás měl přenést do Kolumbie, kde žije kouzelná rodina v kouzelném domě. Dále bylo potvrzeno, že hudbu k filmu složí Lin-Manuel Miranda, jeho hudbu můžete znát znát Odvážné Vaiana.

Baymax

Pokus máte rádi Velkou 6, tak z tohoto oznámení budete nadšení. Baymax robot, který ve filmu každému léčil zranění a pomohl každému komu mohl, dostane vlastní seriál. Seriál se bude odehrávat po událostech filmu a premiéru bude mít v roce 2022.

Baymax! to Be First Animated Series From Walt Disney Animation – /Film
Foto: Slashfilm

Zootropolis+

I úspěšný snímek (btw. jeden z mých nejoblíbenějších) Zootropolis dostane svůj seriál. Ten by měl blíže prozkoumávat vedlejší postavy filmu např. tygří tanečníci od Gazelle a samozřejmě bleskového lenochod Flashe.

VIDEO: Nejvtipnější upoutávka roku?! Trailer na Zootropolis překonává  Mimoně i Shreka | Prima Cool
Foto: Cool Magazin

Tiana a seriál o Odvážné Vaianě

Další dvě Disney princezny dostanou svůj seriál. První z nich bude Tiana, princeznu, co políbila prince zakletého v žábu, ovšem místo toho, aby se princ proměnil zpátky v prince, tak se Tiana promění v žábu. Všechno ale dobře dopadne princ se změní zpátky v prince a Tiana se stane majtelkou restaurace, čímž si splní svůj dětský sen. Seriál bude sledovat, Tianu po těchto událostech. Druhá princezna není nikdo menší než odvážná Vaiana. Seriál bude sledovat její příběhy po tom co Te Fiti donese její srdce, a mořeplavci konečně vyplují na moře

Moana', nueva princesa Disney para 2016 - VAVEL Media España
Foto: Valvel Media

Iwájú

Disney spojila svoje síly s africkou zábavní společností a vytvoří seriál Iwájú. Mělo by se jednat o sci-fi seriál, odehrávající se v Africe (v městě podobném Wakandě) a měl se zaměřit na téma nevinnosti a zpochybňovat status quo. Měl by mít premiéru 2022. Na Twitteru zveřejnili logo a první concept art.

Ostatní

Deník malého poseroutky

Film vychází z velice úspěšné stejnojmenné série knih od Jeffa Kinneyho. Deník malého poserotky se dočkal již tří film, ale tento nový se bude lišit tím, že by měl být animovaný, víc nám zatím nebylo prozrazeno.

A Diary of a Wimpy Kid animated series coming to Disney Plus - Polygon
Foto: Polygon

Doba Ledová: Adventures of Buck Wild

Dalším oznámením je spin-off k Době ledové. Příběh se zaměří vačičáky Crashe a Eddieho a samozřejmě na titulní postavu lasičáka Bucka. Víc podrobností neznáme.

Buck, Crash & Eddie - Buck, Crash and Eddie Image (17917050) - फैन्पॉप -  Page 3
Foto: Fanpop

Noc v muzeu

O tomto projektu už víme trochu víc. Měl by jít o animovaný seriál, který se zaměří na Nicka Daleyho, syna hlavní postavy z původních filmů. V seriálu se objeví spoustu postav z původních filmů např. Theodore „Teddy“ Roosevelt, Sacagawea a k nim přibude například Johanka z Arku. Zajímavým prohlášením bylo, že žádnou ze starších postav nebude dabovat nikdo z původních herců, prý aby našli nové talenty a filmu dodali nový dech.

Skyler Gisondo; not only does he play Nick Daley, but he also plays that  Lost Boy, who's name I can't remember, … | Night at the museum, Cute  celebrities, Cute guys
Foto: Pinterest

Dodatky

Sem dám všechny filmy, o kterých jsme se toho moc nedozvěděli, nebo nejsou až tak zajímavé. Disney oznámil pokračování klasického halloweenského snímku Hocus Pocus, reboot filmu Tři muži a nemluvně premiéru by měl mít někdy v roce 2022. Pixar pak oznámil sbírku krátkých filmu ve kterých se objeví postavy z Disney pohádek, o co konkrétně půjde to se neví datum premiéry je dána na Leden 2021 a krátkého filmečku Burrow ten bude o králíkovy, který se vydá vykopat doupě svých snů.

A to by mělo bát k našemu druhému souhrnu všechno. Upřímně řečeno nečekal jsem, že tato sekce vydá na samostatnou část. Poslední část by už měla být poslední a bude se věnovat všemu, co se nepodařilo zařadit do dvou předešlých kategorií. A opět platí, že se omlouvám za každý seriál, který jsem sem nenapsal, nebo jestli jsem prohodil film za seriál.