Epic Games podávájí další stížnost na Apple a Google. Tentokrát u Evropské komise.

Epic Games podávájí další stížnost na Apple a Google. Tentokrát u Evropské komise.

24 února, 2021 1 Od David Nedoma

Spor mezi Epic Games a přdevším Apple začal minulý rok, kdy Apple stáhnul hru Fortnite z jejich obchodu a žádný hráč si ji od této doby nemohl a nemůže stáhnout.

Bitva neskončila

Epic Games se rozhodli operovat u Evropské komise, kdy vysvětlují, že Apple chce odstranit jakoukoliv konkurenci v platbách. Mimochodem o Google se Epic Games vůbec nezmínilo z důvodu, že na Android jde hra stáhnout přes Epic Games web.

Jak tato kauza dopadne?

S největší pravděpodobností s tím Evropská komise nic neudělá, protože Apple z právního hlediska nic neporušuje, ale to je již známe od začátku celé této žaloby. Jediná šance na vrácení Fortnitu na zařízení Apple je ta, že by se Epic Games smířilo s ztrátou 30% výdělku za zakoupenou herní měnu právě přes zařízení Apple. Mimochodem Epic Games tento problém začalo řešit až ve chvíli, kdy se Fortnite stal masově populárním a také propagovaným.

Jak to bude s hráči?

Hráčům na mobilních zařízení nezbývá nic jiného než čekat dokud se firmy nedohodnou. V opačném případě by se Fortnite již nikdy nemusel objevit na zařízení Apple. To samé platí pro Android.