Forza Horizon 5 je vlastně Forza Horizon 4 v kaktusovém prostředí

Forza Horizon 5 je vlastně Forza Horizon 4 v kaktusovém prostředí

11 října, 2021 0 Od David Nedoma

Prostředí Forza Horizon 4 vs. Forza Horizon 5

Nové prostředí hry Forza Horizon 5 je pro spousty lidí jedna z hlavních důvodů, proč si chtějí hráči tuto novou hru z edice Forza Horizon koupit. Zde se setkáváme, ale s malým problémem. Ten problém spočívá v tom, že Forza Horizon 5 se má odehrávat v Mexiku, ale prostředí Mexika vůbec nepřipomíná Mexiko, ale dost připomíná mapu ze hry Forza Horizon 4, kdy se nacházíme v Anglii. Samozřejmě pouze obrazně připomíná. Mapa je jiná, ale tvůrcům jak kdyby došla kreativita a mapa vypadá pouze jako nějaká počítačově udělaná dimenze, která má připomínat Mexiko.

Mexiko a Forza

Mexické prostředí tedy nejspíše nesedí úplně tomu reálnému Mexiku. Dobrá to asi až tak nevadí, protože už takhle jezdit v nové krajině bude naprostá paráda. Zajezdit si mezi stromy v pralese je jedno z hlavních lákadel. Celkově se dosti řeší, že na mapě bude v podstatě to stejně jako je ve hře Forza Horizon 4 akorát s „kaktusovým obalem“. Ano kaktusy se v Mexiku vyskytují dost a i proto budou na mapě v hojném zastoupení.

Pohled na krajinu z mého pohledu

Můj pohled na celou novou krajinu je asi takový, že se velmi těším na nový díl a podání toho Mexika jaké vývojáři připravují. Osobně mi ani nevadí, že Mexiko nebude naprosto totožné, ale co zaručeně chci, je ten úžasný zážitek z volné jízdy jen tak po krajině s rychlými auty nebo pohodovou vyjížďku v nějaké klasické historii.