Grafické karty RTX 3060 budou mít uměle zpomalený těžební výkon

Grafické karty RTX 3060 budou mít uměle zpomalený těžební výkon

23 února, 2021 0 Od David Nedoma

Grafické karty od firmy NVIDIA jsou populární pro většinu lidí z důvodu velkého výkonu. Dalším velkým plusem je technologie RTX, která je právě převratná v rychlosti výpočtu. NVIDIA se rozhodla bojovat proti těžařům tím, že sníží výkon karet 3060 pro těžební výpočty.

Je to opravdu výhodné?

Pro hráče určitě ano. Kvůli tomuto tahu bude na trhu více grafik a tím si je právě hráči budou moci dříve zakoupit. Pro těžaře to budou ztráty, ale i přesto se počítá, že budou hojně kupovány těžaři, protože je dost pravděpodobné, že tato blokace těžebního výkonu půjde odstranit nainstalováním jiných ovladačů. Avšak jediné co zatím víme, že půjde o umělé snížení výkonu a žádné hodnoty při hraní her se neovlivní. Nejspíše bude výkon změněn ovladačem, který bude nainstalovaný již při koupi grafické karty. Ovšem jak již víme tak i na kartě určené na těžbu se dají hrát hry předěláním ovladačů.

Dodatečné informace o těžbě na NVIDII

Grafické karty od NVIDIA jsou na těžbu ideální krok, protože jejich výkon je opravdu velký a zisk s jednou RTX 3070 je přibližně 120 korun za den. Ovšem 120 korun za den při růstu ceny bitcoinu a jiných kryptoměn je opravdu dost. Bavíme se samozřejmě o grafikách, které nejsou nijak upraveny a slouží jako klasické GPU bez taktování navíc.