Intel vydává nové procesory Rocket Lake. Údajně zničí AMD. Je to pravda?

Intel nedávno odhalil nové procesory 11. generace, které by podle Intelu měli být nejvýkonnějšími herními procesory na světě. Intel avšak prozradil, že tato informace se týká pouze řady i9.

Přední stránky procesoru

Mezi přední stránky patří jak je známo u Intelu vysoká rychlost. Rychlost tohoto procesoru bude dle informací 4,9 GHz. Jedno vlákno pak dokáže vymlátit rychlost 5,3 GHz. Velkou výhodou je obrovská propustnost do chipsetu.

Záporné stránky

Záporné stránky tohoto procesoru, nejsou prozatím tolik vidět. Přeci jenom procesor ještě nebyl vůbec odzkoušen testery a veřejností. Avšak je velmi pravděpodobné, že Intel bude mít problém s výkonem v hrách, protože v dnešní době je AMD Ryzen opravdu plnohodnotný leader v herních procesorech.

Srovnání

Tento nový procesor má údajně dosahovat stejných nebo lepších hodnot jak AMD Ryzen 5000 series. Pokud se budeme tedy bavit o tomto faktu, myslím si, že je to velice nereálné a pokud ano, tak si musíme uvědomit, že cena tohoto procesoru bude opravdu velmi vysoká. Pokud bychom k tomu přičetli dnešní nedostatek všeho na trhu, tak si myslím, že pořizovací cena bude nereálná pro většinu hráčů.

Něco na závěr

Na závěr si myslím, že stále zůstane leaderem AMD se svým Ryzenem 5000 series. Jeho výkon je totiž opravdu unikátní. Je tady, ale samozřejmě možnost, že Intel vrátí AMD úder a stane se leaderem v herních procesorech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *