Microsoft kupuje a bude kupovat více vývojářských studií.

Microsoft kupuje a bude kupovat více vývojářských studií.

16 listopadu, 2020 0 Od David Nedoma

Co se vlastně stalo?

Jak bylo zřejmé Microsoft začal kupovat vývojářská studia. První studio, které odkoupil bylo ZeniMax, které vlastní Bethesdu. Bethesda publikovala hry ze sérií Fallout, The Elder Scolls a samozřejmě velkolepého Dooma. Mezi další hry, které Bethesde patří je například Dishonored, Wolfenstein, Prey a spoustu dalších. Nicméně prý bude kupovat další studia.

Cena

Microsoft za ZeniMax Media a publikatéra Bethesdu zaplatil neuvěřitelných 7,5 miliard dolarů. V přepočtu se to rovná přibližně 167 miliardám korun. Jedná se tedy o jednu z nejdražších koupí Microsoftu v historii. Poslední takto velkou částkou byla koupě Mojang za cenu 2,5 miliardy dolarů v roce 2014.

Co to přinese

S vývojářem Bethesda se může Microsoft rozšířit do super herního průmyslu včetně největších trháků hraní. Microsoft díky tomuto převezme nejhranější série všech dob. CEO Microsoftu věří v to, že hraní video her je v dnešní době přední categorií enterteinmentu. Také si myslí, že Microsoftu tento krok výrazně pomůže k rozšíření svého Xbox Game Passu a celkově Xbox a Microsoft komunity. Také napověděl, že tento krok přinese vycházení her v stejný datum jak na Xbox tak na PC. Další možný přínos je ve stylu více her pro Xbox hráče.

Další studia?

Ano je to tak. Microsoft se rozhodl, že ZeniMaxem to nekončí. Zatím na Microsoft ani jeho zaměstnanci neprozradili o jaké další studio by se mohlo jednat, ale je jasné že Microsoft se tímto krokem opravdu chce dostat mezi špičku herního průmyslu. Xbox a Microsoft store tedy už nebudou zahanbení pozadu, protože teoreticky budou vycházet exkluzivní hry právě od odkoupených studií, což by Microsoftu mohlo pomoct se alespoň trochu přiblížit Playstationu. Jediné co nám Microsoft naznačil je to, že v pár rozhovor naznačili spojení dalších studií a přípravu něčeho velkolepého

Uvidíme co nám tedy Microsoft ukáže a jestli to opravdu bude tak velkolepé jak to CEO Microsoftu plánuje.