Moon Knight seriál

9 ledna, 2021 0 Od David Nedoma

Koukněme se nejprve na zoubek komiksovému Moon Knightovi. Postavu vytvořil scénarista Doug Moench a kreslíř Don Perlin. Poprvé se objevil v komiksu Werewolf by Night #32. Vlastním jménem Moon Knight je Marc Spector a je synem židovského rabína. V mládí Marc narukoval do armády USA. Tam se naučil spoustu bojových umění (už v mládí boxoval). Po tom co se vrátil ze služby začal se věnovat archeologii, díky které nabyde nesmírného bohatství. Bohužel při jedné vykopávce v Egyptě ho napadl jeho rival z armády jménem Bushman. Tam ho smrtelně zranil a nechal. Marc se propadl před oltář boha Měsíce a noci Konshu, který si ho zvolil jako svého avatara na zemi a uzdravil ho. Marc se nakonec vrátil do USA, jako Moon Knight.

Pin on Marvel
Foto by: Pinterest

Co se týče schopností tak jak už to bývá, má mnohem větší sílu a lepší reflexi, než normální člověk. Je velmi dobrý v ručních bojových technikách. V noci by měl mít taky infračervené vidění. Celkově jeho síla ubývá, nebo narůstá, podle fází Měsíce. V úplňku je tím pádem nejsilnější v novu nejslabší. Moon Knight je taky tak trochu šílený psychopat a má rozstříštěnou osobnost , který neváhá svoje nepřátele zabít je-li to třeba. Často je přirovnávaný k Batmanovi Marvelu. Právě kvůli jeho narušené psychice a velkému bohatství.

Keanu Reeves Reportedly Wanted For Lead in Marvel's MOON KNIGHT Series —  GeekTyrant
Foto: GeekTyrant

Seriál byl oznámen už předminulý rok na Disneyho akci D23. A od té doby o něm moc nevíme. Scénář by měl obstarat Beau DeMayo, který psal scénář pro Zaklínače. Režírovat by ho pak měl Mohamed Diab, který má zatím na kontě jen dva méně známé filmy 678 a Konflikt a natáčet by se mělo v Budapešti a některých částech Londýna. Panovali klepy o tom, že hlavního hrdiny se zhostí Daniel Redcliffe to se však ukázalo jako neplatné, dost fanoušků (i Marvelu) stálo o to, aby se role zhostil Keanu Reeves, ten to však odmítl. Nedávno se objevila oficiální zpráva, že hlavním hrdinou bude Oscar Isaac, ten hrál v nové Star Wars trilogii Poea. K velké škodě nic moc nebylo oznámeno na Disney Investor Day. Nevíme ani pořádně děj a díky corona krizi, ani kdy bude mít seriál premiéru. Tak budeme doufat, v co nejlepší výsledek.

Oscar Isaac Will Return to Star Wars “If I Need Another House or Something”  | Vanity Fair
Foto by: Vanity Fair