New World hráči se už okrádají o velké hromady zlata

New World hráči se už okrádají o velké hromady zlata

11 října, 2021 0 Od Jakub Krejčiřík

Pokud někomu chcete věřit pořádně si ho proklepněte.

(kredit k obrázku: Amazon)

New World je venku jen něco málo přes dva týdny a už se hráči začínají navzájem okrádat o obrovské množství zlata. Přestože New World nemusí být jako EVE Online, brzy ale může mít podobnou pověst skullduggery.

V rámci subredditu New World začali hráči tento týden sdílet příběhy o kolapsu celých frakcí díky prohřeškům několika hráčů. „I think Heracleion server’s Syndicate faction just got the speedrunning record for New World’s faction shattering drama,“ napsal hráč jménem Paradoggs. Pak už jen dodal. „Just 7 days.“

V New World jsou hráči rozděleni do tří frakcí, které spolu neustále bojují o ovládání různých zón. Hráči mohou vytvářet společnosti – nový svět pro cechy – které reprezentují jejich frakci a mohou vyhlásit válku jiným společnostem za přímou kontrolu nad osadami a jejich okolní krajinou. Pokud společnost vlastní území, profituje z daní získaných hráči obchodujícími s předměty nebo využívajícími její řemeslné stanice, zatímco společnosti bez půdy se většinou musí spoléhat na štědrost svých členů. Jediným problémem je, že společnosti musí fungovat na vysoké úrovni důvěry, protože nic nebrání tomu, aby vedení společnosti uteklo se vším tím zlatem.

Paradoggs dále vysvětluje, že na Heracleionu, jednom z mnoha serverů New World, patřil k nejmenované společnosti, která nedávno prohrála válku proti další z frakcí New World. Vedoucí cechu, nyní bez teritoria, který by mohl nazývat svým, začal prosit Paradoggsovu společnost, aby vykašlal na poslední kousky zlata, aby mohla zaplatit poplatek potřebný k získání listiny pro poslední zbývající nevyzvednuté zóny na serveru. Vzhledem k tomu, že vítězství ve válkách zjevně nebylo silnou stránkou této osoby, byl to poslední pokus této společnosti vlastnit půdu. Paradoggs říká, že 200 hráčů přispělo na naplnění firemní pokladny částkou asi 60 000 zlatých – což je pro většinu hráčů nepochopitelně vysoká částka. Tehdy Paradoggsův vůdce cechu vyprázdnil všechny peníze do peněženky své postavy a zmizel.

Proto teď celá komunita apeluje na hráče aby tímto nekazili hru ostatním.