Průvodce objednávkou PS5: Kde koupit PlayStation 5 při spuštění

Průvodce objednávkou PS5: Kde koupit PlayStation 5 při spuštění

7 listopadu, 2020 0 Od Jakub Krejčiřík

PlayStation 5 vyjde během jednoho týdne 12. listopadu. Zde je vše, co potřebujete vědět o objednávání PS5 v den vydání.

Nyní nám zbývá jen jeden týden od uvedení PlayStation 5 na trh 12. listopadu, což bude pro fanoušky PlayStation znamenat začátek nové generace her. PS5 a PS5 Digital, které se prodávají za 500 USD, respektive 400 USD, se nejprve předobjednaly 16. září a rychle se vyprodaly, a nalezení systémů na skladě bylo od té doby téměř nemožné. Vzhledem k tomu, že uvedení na trh je nyní jen pár dní, fanoušci, kteří stále chtějí zabezpečit svou objednávku PS5, pravděpodobně drží naději, že si konzolu konečně budou moci koupit v den vydání. Zde je to, co byste měli vědět, pokud si chcete koupit PS5 při spuštění.

Objednávky PS5 budou při spuštění pouze online

Společnost Sony potvrdila, že PlayStation 5 bude k dispozici pouze prostřednictvím online obchodů vybraných maloobchodníků 12. listopadu, a to z důvodu bezpečnostních opatření týkajících se COVID-19. Lidé, kteří si předobjednali svůj PS5 a vybrali vyzvednutí v obchodě, to budou moci i nadále dělat. „Prosím, neplánujte v den zahájení kempování nebo seřazení u místního prodejce v naději, že najdete konzolu PS5 pro nákup. Buďte v bezpečí, zůstaňte doma a objednejte si online,“ napsal hlavní ředitel SIE Content Communications Sid Shuman. v příspěvku na blogu PS.

Je možné, že kterýkoli z hlavních maloobchodníků mohl mít PS5 na skladě online při spuštění, ale načasování a dostupnost se samozřejmě budou značně lišit. Budete chtít být většinu dne u svého počítače a mít své platební údaje k dispozici, pokud chcete mít skutečnou šanci chytit si některou z těchto konzolí pro sebe. Datum a čas předobjednávky PS5 nebyly předem oznámeny a konzole se stále dokázala vyprodat za méně než 10 minut. Nákup PS5 online v den spuštění bude vyžadovat spoustu osvěžení a hodně štěstí.

Kde koupit PS5 v den spuštění

PlayStation 5 stojí 500 $, stejná cena jako Xbox Series X. Standardní verze obsahuje diskovou jednotku pro hraní fyzických her a je zpětně kompatibilní s drtivou většinou her PS4 při spuštění, přičemž členové PS Plus získávají volný přístup k kolekce PlayStation Plus.

Kde koupit PS5 Digital v den uvedení na trh

Digitální edice PS5 stojí o 100 $ méně než standardní PS5 za 400 $ a neobsahuje diskovou jednotku pro hraní fyzických her. Kromě nedostatku diskové jednotky a menšího tvarového faktoru je PS5 Digital z hlediska výkonu a dalších funkcí identický se standardem PS5.