Snapdragon 888

Qualcomm na svém Snapdragon Tech Summit, představili nový procesor Snapdragon 888. Jaké má technické specifikace a jaké první vlajkové modely ho budou mít, se dozvíte v tomto článku

Asi největší vylepšení procesoru bude jádro Cortex X1, který slibuje až o 25% vyšší výkon než loňský čip, s frekvencí 2,84 GHz.

ARM uvedl nová jádra Cortex-A78 a Cortex-X1. O 30 % lepší IPC, výkon  konkurující Applu - Cnews.cz
Foto: Cnews

Dále je tu pak grafický čip Aderno 660, který slibuje 35% rychlejší rendrování ve hrách, než jeho předchůdce Aderno 650 a měla by být i energeticky výhodnější. Dalším velkým vylepšením je integrování 5G modemu do SoC (system on chip). Což v praxi znamená, že nebudou muset hledat místo a výkon pro externí modem. Snapdragon 888 bude konkrétně vybaven modemem který společnost oznámila již v únoru, a umožní lepší agregaci nosičů a rychlost stahování až 7,5 Gbps na nových zařízeních.

Firma klade také důraz na fotky. Spectra 580 ISP nabízí schopnost pořizování tří simultánních 4K HDR video streamů, nebo tří 28 MPx fotografií najednou. Také bude mít vylepšené snímání při slabém světle. Budeme ale muset počkat na výrobce fotoaparátu, aby postavili foťáky schopné funkce využívat

Snapdragon 888 je nový procesor pro top modely [aktualizováno] |  Dotekomanie.cz
Foto: Dotekomanie

Procesor také vylepšil AI Engine, který slibuje, že pomůže vylepšit vše od výpočetní fotografie přes hraní her až po výkon hlasových asistentů. Snapdragon 888, také obsahuje Sensing Hub ( vyhrazený procesor AI), který díky vylepšením, bude řešit menší hardwarové problémy, takže nebudou zatěžovat hlavní procesor např. rozsvícení displeje při zvednutí mobilu.

Snapdragon 888 is official with host of new features for 2021 next-gen  flagship phones | TechRadar
Foto: TechRadar

Prvními vlajkovými modely, které budou mít tenhle procesor je Xiaomi Mi 11, ten se představí už tenhle leden. Dále pak Realme s kódovým označením Race.

Xiaomi Mi 11 by měl dorazit na trh už v lednu 2021 - GizChina.cz
Foto: Gizchina

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *