Souhrn filmu odsunutých kvůli Covid-19

Globální pandemie zasáhla veškerá odvětví a to filmové není výjimkou. Některé filmy se přesouvají na streamovací platformy, další se posouvají na jiné data. Bohužel tich odsunů je tolik, že se v tom v podstatě ztratí i ten, co se novinkám ze světa filmů věnuje pravidelně. O to víc se to zamotalo po filmu Tenet, který nevydělal tolik kolik se očekávalo, což u velkých studií vyvolal nejistotu, a tak posunuly filmy ještě jednou. V tomto článku se koukneme na většinu odsunutých filmů. Předem se omlouvám jestli jsem na nějaký pozapomněl ale není úplně možné shrnout všechno, ale snažil jsem se sem dát všechny filmy, které jsou nejočekávanější.

EXPRESS INFO | Aktuality ze světa techniky a internetu 2020
Foto by: Express

ANIMOVANÉ FILMY

DUŠE

Jedná se o 23. film od Pixaru. Tento film bude 25.12.2020 zveřejněn na Disney+, a tam kde služba ještě nefunguje bude zveřejněn v kině. Snímek bude sledovat příběh Joa Gardnera, který dostane šanci hrát v nejlepším jazzovém klubu. Bohužel po pádu do kanalizace se ocitá v komatu a následně v místě, kde malé duše získávají svoje vlastnosti. Joe je však rozhodnut dostat se zpátky do svého těla.

Duše (2020) | DOKINA.CZ
Foto by: Dokina

RAYA A DRAK

Kdysi žili draci a lidé v míru, ale draci se obětovali, aby zachránili lidi před nestvůrami zvanýma Druuni. Ti se ale zase vracejí. Proto se osamělá válečnice Raya vydává na cestu za posledním drakem, aby monstra zastavila. Na tomto snímku pracují tvůrci odvážné Vaiany a Ledového království. Premiéra je stanovena na 11.03.2021.

Trailer: Raya a drak
Foto by: NaFilmu

SUPERHRDINSKÉ FILMY

SONY SPIDER-VERS

Teď si shrneme Sony filmy co se točí okolo Spider-mana. A začneme Morbiusem, který má jediný zveřejněný děj i trailer. Děj bude sledovat Michaela Morbiuse, který trpí vzácnou krevní chorobou. V zoufalé snaze najít lék na sobě provede nebezpečný experiment. Ten se sice povede ale bude mít zlé vedlejší účinky. Premiéra je stanovena na 18.03.2021. Dále pak Druhého Venoma s podtitulem Carnage přichází, premiéra je stanovena na 24.06.2021. Nakonec tu máme Spider-mana paralelní světy 2. U tohoto filmu je premiéra stanovena na 27.10.2022. Pokud hledáte Spider-mana 3 tak ten jakož to zatím součástí MCU, a tak ho najdete v kolonce MCU.

Foto by: Cosmic book news

MCU FILMY

Vypisovat tady všechny marvelovky, co byly posunuty by tenhle článek natáhl do obrovských délek. Je to způsobeno tím, že MCU filmy jsou, jak je známo, propojeny což znamená, že posun Black Widow způsobil, že i ostatní filmy se posunuly takže v rychlosti. Black Widow: 06.05.2021- Minulost Natashy Romanoff je odhalena, a proto se vydává napříč světem zatím co jí pronásleduje neúprosný zabiják Taskmaster. Eternals: 04.11.2021- Mocní mimozemšťané, jež se schovávají mezi, lidmi vystoupí ze stínů, aby se spojili proti nejstarším nepřátelům lidstva Deviantům. Dále už jsou obsahy neznámé Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings: 08.07.2021. Thor: Love and Thunder: 10.02.2022. Doctor Strange in the Multiverse of Madness: 23.03.2022. Black Panter 2: 05.05.2022. Pak tu máme Captain Marvel 2: 07.07.2022. Nakonec je tu Spider-man 3, který je natáčen ve spolupráci se Sony a Marvelem. Premiéra bude 16.12.2021.

MCU: 10 Marvel Crossover Films Kevin Feige Should Make | CBR
Foto by: CBR

DC. FILMY

U superhrdinských filmů ještě zůstaneme a podíváme se na ty ze společnosti DC. Wonder Woman 1984 byla přesunuta rovnou třikrát a očekává se, že se posune ještě jednou, Protože datum 24.12.2020 se jeví značně nereálně. Ale tak možná se pleteme a možná do té doby pandemie ustoupí, kdo ví? Nic méně S Wonder Woman se ocitneme v 80. letech a proti ní se postaví Max Lord a Cheetah. Další snímek sice nepatří do DC universa, ale na jeho očekávání se to rozhodně nepodepsalo. The Batman s Robertem Pattinsnem v hlavní roli je asi jeden z nejočekávanějších filmů vůbec. Natáčení bylo opožděno i kvůli karanténě, jelikož ve štábu se objevil Covid pozitivní člověk. Premiéra je dána na 03.03.2022. Film bude mapovat druhý rok Batmanova působení.

Dc Universe Logo hd wallpaper | 3000x1688 | Gludy
Foto by: Gludy

HORORY

TICHÉ MÍSTO ČÁST DRUHÁ

První díl skončil dost otevřeně a po dost navnazujícím traileru byla o to větší bolest, že se film odsunul na 22.4.2021. Ve druhé části rodina Abbottových odchází z bezpečné farmy, aby našla pomoc od jiných lidí (a možná zatočili z mimozemšťany), ale lidi, co zůstaly, si určitě nezaslouží zachránit.

Tiché místo 2 - Tržby a návštěvnost | KINOMANIAK
Foto by: Kinomaniak

CANDYMAN

Candyman je reboot stejnomeného filmu z roku 1992. Příběh bude vypravovat o umělci Anthonym, který chce oživit svoji kariéru, a tak začne sledovat městskou legendu Candymana. Bohužel pro něj to není tak úplně legenda. Film budete moct vidět od 26.8.2021

Foto by: IGN

SPIRÁLA

Film bude další příspěvek do série Saw. Sadistický génius spustí další vlnu zvrácené spravedlnosti. Ovšem tým detektivů to tak nehodlá nechat, a tak se pouštějí do zběsilého pátrání. Film bude vypuštěn 27.05.2021.

Spirála strachu: Saw pokračuje / Spiral: From the Book of Saw (2021) |  ČSFD.cz
Foto by: čsfd

THE FOREVER PURGE

To bylo odsunuto na 8.7.2021. Bude se jednat o pátý snímek se série Očista. Režírovat ho bude Everardo Gout, který režíroval i TV seriál Ledová archa.

Foto by: IGN

AKČNÍ FILMY

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

25 ,,bondovka” se přiřítí na plátna kin 01.04.2021. James Bond skončil aktivní službu, klid ale nemá dlouhé trvání. Jeho starý přítel ze CIA Felix Leiter, ho požádá o pomoc na misi za záchranou vědce. Případ se ale stává zrádnějším než se na začátku zdálo, případ ho dostává na stopu zločince, který disponuje ničivou technologií a neštítí se ničeho.

Není čas zemřít - nová bondovka půjde do kin s českým názvem - Totalfilm.cz
Foto by: Totalfilm

TOP GUN: MAVERICK

Pokračování snímku z roku 1986. Přes třicet let ve službě. Pochvaly. Vyznamenání. Jediný, kdo za posledních 40 let sestřelil tři nepřátelská letadla. Přesto ho nikdy nepovýšili? Proč? Protože je to Maverick. Rebel, který poslouchá jen sebe sama. Film bude mít premiéru 08.07.2021.

Top Gun: Maverick: přesouvá datum premiéry
Foto by: Moviefan

UNCHARTED

Tento snímek pronásledovaly značné obtíže ve formě devětkrát změněné režie. To způsobilo dlouhých deset let příprav. Nedávno se však zveřejnili první fotky z natáčení takže film možná konečně dospěje do zdárného konce. Film vychází ze stejnojmenné hry. Děj vypráví o potomku slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zákeřní konkurenti. Film se přiřítí 15.07.2021.

Uncharted: What To Know About The Video Game Before Tom Holland's Movie -  CINEMABLEND
Foto by: Cinemablend

FREE GUY

Ryan Reynolds se zhostí role herního NPC, který se rozhodne změnit svůj osud a stát se hrdinou. Po prvním traileru bylo dlouho ticho. Nedávno se však zveřejnil nový trailer, který ukazuje nějaké nové záběry. Film se bude promítat od 10.12.2020.

Ryan Reynolds Free Guy Movie Removed From Release Schedule
Film by: Screen Rant

RYCHLE A ZBĚSILE 9

Dominic Toretto má už zase trable s rodinou, tentokrát ale úplně jiné, než byste asi čekali. Kyberteroristka Cipher se navíc oklepala z direktu, který ji rychlá a zběsilá parta uštědřila v osmém díle, a je odhodlána jim to všem vrátit i s úroky. Film bude mít premiéru 27.05.2021. A na rok 2022 je naplánováno pokračování.

Rychle a zběsile 9: Trailer na pokračování akční ságy s velkou pompou  dorazil | Fandíme Filmu
Foto by: Fandímefilmu

INDIANA JONES 5

Tento snímek sice ještě nemá ani režiséra, ale i tak byla premiéra stanovena z 09.07.2021 na 28.07.2022.

Indiana Jones 5 SHOCK: Harrison Ford shares very SURPRISING update | Films  | Entertainment | Express.co.uk
Foto by: Daily Express

JOHN WICK 4, MISSION IMPOSSIBLE 7 A 8

U těchto filmů neznáme děj ani případný podtitul Mission Impossible 7 bude mít premiéru 18.11.2021 8 pak 03.11.2022. U Johna Wicka zatím víme jen to, že výjde v Americe 27.05.2O22.

Foto by: IGN

OSTATNÍ

KROTITELÉ DUCHŮ: ODKAZ

Ve filmu se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček. Film bude v kinech 10.06.2021.

Foto by: IGN

SMRT NA NILU

Pokračování Vraždy v Orient expersu. Hercule Poirota si chce užít klidnou dovolenou na říčním parníku v Egyptě. Dovolená se ale změní v zběsilý hon na vraha. Film bud mít premiéru 17.12.2020

Smrt na Nilu (2020) | FILMTORO
Foto by: Filmtoro

MATRIX 4

Natáčení bylo zatím pozastaveno v Berlíně. Děj je neznámý a premiéra stanovena na 1.04.2022

Keanu Reeves and co-star Carrie-Anne Moss spotted on set of 'The Matrix 4'
Foto by: Page Six

AVATAR 2,3,4,5

Další z vele očekávaného snímků Avatar 2 je sice natočený, ale režisér chce počkat až bude mí 100% jistotu, že kina nebudou zavřená a lidi budou připraveni zase chodit na filmy. Proto byla premiéra stanovena na 15.12.2022. Čímž se posunuly i pokračování třetího dílu (19.12.2024), čtvrtého dílu (17.12.2026) a pátého dílu (21.12.2028).

JURSKÝ SVĚT: NADVLÁDA

I vyvrcholení Jurského světu neminul odsun. Premiéra bude 10.06.2022 Děj opět neznáme.

Jurský svět: Nadvláda - Databáze filmů a seriálů na Nerdfix
Film by: Nerdfix

GODZILA VS. KONG

Souboj dvou filmových velikánů (doslova) se k nám přiřítí 20.05.2021.

Film by: IGN

,,ČESTNÉ ZMÍNKY”

Sem ještě rychle nacházím nějaké premiéru filmů, které tady asi nebude moc lidí zajímat, ale tak možná se někdo najde. KRÁLIČEK PETR BERE DO ZAJEČÍCH-14.01.2021, MIMONI: PADOUCH PŘICHÁZÍ-01.07.2021

Králíček Petr bere do zaječích - V kinech od 27. srpna 2020
Foto by: kralicekpetrfilm

Tak to by jsme měli. Tohle mě stálo moje nervy, tři energiťáky a dva šlehy bílého prášku, tak doufám, že v tom máte aspoň o něco víc jasno.Do komentářu klidně napište, na který film se těšíte nejvíc, nebo nejmíň, rádi si to přečteme.

Zdroje: IGN, ČSFD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *