Společnost MSI potvrzuje požár v továrně na PCB v Bao’anu v Číně

Společnost MSI potvrzuje požár v továrně na PCB v Bao’anu v Číně

10 listopadu, 2020 0 Od Jakub Krejčiřík

Po počátečních zprávách prostřednictvím zdrojů třetích stran na sociálních médiích společnost MSI společnosti AnandTech potvrdila, že došlo k incidentu v jednom z jejích největších výrobních závodů v čínském Bao’anu. Společnost MSI uvádí, že nedošlo k žádným zraněním a nedošlo k žádnému poškození výrobních linek. Toto zařízení / továrna je zodpovědná za výrobu desek plošných spojů pro širokou škálu komponent, včetně (ale nejen) základních desek, grafických karet, notebooků, serverů, zařízení malého formátu a průmyslových instalací.

MSI potvrdila, že velké množství kouře vzniklo v zařízení Bao’an 5. listopadu odpoledne. Společnost rovněž uvádí, že byla přijata nouzová opatření a byl přivolán hasičský sbor, který dokázal incident dostat pod kontrolu. Společnost MSI tvrdí, že při incidentu nebyly poškozeny žádné výrobní linky a s budoucí produkcí by neměly být žádné problémy. Máme podezření, že by nemělo dojít k žádným problémům ani s ukládáním / skladováním / distribucí modelů, ale obvykle se stane incident, jako je tento, vyšetřování proběhne a bude přijato zvláštní školení, které může mít dopad na efekty výroby.

Zařízení Bao’an je jedním z mnoha míst, která MSI používá pro své komponenty. Například notebooky a předem připravené pracovní plochy jsou sestavovány v Šanghaji, ale ty vyžadují komponenty odjinud. Na Reddit bylo zveřejněno video ukazující rozsah požáru.

Je třeba poznamenat, že dodávky grafických karet RTX a Radeon, které mají být prodány v příštích několika týdnech, pravděpodobně již budou v distribučním kanálu. Pokud tedy ve výrobě dojde k nějakému háčku (MSI tvrdí, že nebude), bude to pravděpodobněji vidět asi za měsíc. To však nezastaví společnost, která by v případě potřeby mohla potenciálně přesměrovat akcie na trhy s vyšší marží.

Požádali jsme společnost MSI o další informace s očekávaným oficiálním prohlášením.

Aktualizace: Oficiální prohlášení je následující:

  1. listopadu odpoledne došlo v továrně MSI Baoan v Shenzhenu k požáru

Po, 9. listopadu 2020

  1. listopadu odpoledne došlo v továrně MSI Baoan v Shenzhenu k požáru. Společnost MSI aktivovala svá nouzová opatření a informovala hasiče, aby to okamžitě řešili. Nebyla způsobena žádná zranění a nedošlo k poškození výrobní linky. V budoucnu bude společnost MSI pokračovat v posilování vzdělávání a školení zaměstnanců. V současné době všechny jednotky fungují normálně. Děkuji vám za Váš zájem.

Zdroj: MSI, Reddit