Úspěch nebo zklamání? Cyberpunk 2077

Úspěch nebo zklamání? Cyberpunk 2077

21 prosince, 2020 0 Od David Nedoma

Cyberpunk 2077 je pro velkou většinu lidí obrovské zklamání. Ať už se jedná o chyby, bugy, nedostatečnou optimalizaci nebo celkovou hratelnost hry. Avšak pro některé hráče je to naplnění jejich snu.

Cyberpunk 2077 v rámci optimalizace

Optimalizace celého Cyberpunku 2077 je opravdu velmi tragická. Jedná se hlavně o optimalizaci na konzole minulé generace avšak i té nové. Jedním problémem jsou bugy, které hru trápí dostatečně, ale to je taková ta samozřejmost u nové hry. Druhým problémem je optimalizace hry takové, kdy konzole minulé generace nestačí na vykreslování a vykreslují občas i 7 fps, což je opravdu nehratelné. Na PC jsou podmínky lepší, ale i tak nejsou fantastické ani dobré. I nejnovější grafické karty 30 series od Nvidia a 6000 series od AMD, mají s hrou opravdu velké problémy. Obzvlášť Nvidia s technologií RTX, kdy vykreslování je opravdu pomalé.

Pozitiva a úspěchy

Cyberpunk 2077 má, ale i svoje kladné stránky. Mezi jeho kladné stránky patří úžasná dějová linie a celkový příběh. Tohle prostě CD PROJEKT RED umí. Další pozitivum je stavění se CD PROJEKT RED k věci optimalizace, kdy slíbili, že se budou snažit hru co nejdříve optimalizovat, aby se Cyberpunk 2077 stal hrou, kterou měl být hned od začátku a ne až později.

Zápory a zklamání

Hru ovšem provází více zklamání a záporů než úspěchů. Jedná se hlavně o bugy, chyby a optimalizaci. Hráči si nejvíce stěžují, že hra je prostě nehratelná na konzolích z důvodu málo fps. To samé tvrdí hráči na počítačích, kteří nemají tak dobrou grafickou kartu. Je prostě vidět, že tady CD PROJEKT RED udělal opravdu velký přešlap.

Dopad věci

Celkový dopad na hru to má velmi negativní. Hra sice byla zaplacena již před vydáním, kvůli před objednávkám, ale celkové prodeje se zastavili hned po pár hodinách co hra byla oficiálně vydaná. V uplynulých dnech také Playstation stáhnul hru z PS store a vrací peníze všem co si ji u nich zakoupili z důvodu již zmíněné optimalizace a chodu hry. Na Xboxu se děje podobná věc, avšak s menším rozdílem. Xbox hru nestáhl z prodeje, ale vrací peníze hráčům co si jí zakoupili.

Pohled do budoucna

Do budoucna je jasné, že Cyberpunk 2077 bude hra klasicky hratelná. avšak je možné, že to bude trvat trochu déle. Jak to bude s konzole minulé generace opravdu nikdo neví, protože není jasné, že se CD PROJEKT RED podaří optimalizovat takto náročnou hru i na tyto konzole. O konzole nové generace bych také stejně jako s počítačema strach neměl, ale osobně to nevidím na 60 fps na nových konzolích.

Moje dojmy

Moje dojmy jsou asi stejné jako většiny. Hra jakožto dějově a nápadem opravdu úžasná, ale optimalizací naprosto tragická. Ať už se jedná o chod hry nebo bugy. Tyto věci jsou opravdu otravné a sám doufám, že budou co nejdřívě tyto problémy vyřešeny.