Warner Bros. přesouvá svoje filmové novinky na internet

Warner Bros. se rozhodl na velmi odvážné rozhodnutí. Všechny svoje filmové novinky budou mít premiéru zároveň na internetu tak v kinech. To ale s sebou nese pár problémů.

Filmy budou vycházet stejně, jako Wonder Woman 1984. To znamená, že bude ve stejný den premiéru, jak v kinech, tak na platformě HBO Max. Pro země, kde HBO Max není dostupné půjde pouze do kin. Po měsíci pak bude film stažen a bude jen pro kina. To čeká velkofilmy, jako: Mortal Kombat (15.1.), Tom a Jerry (3.3), Godzilla vs. Kong (21.5.), V zajetí démonů 3 (4.6), Space Jam: Nový začátek (15.7), Sebevražedný oddíl (6.8), Duna (1.10), Matrix 4 (22.12.). Warner tvrdí že toto rozhodnutí je jen pro nerozhodný rok 2021. Toto odvážné rozhodnutí má, ale pár háčků.

Nová loga filmů

Jeden z problémů je samozřejmě pirátství. To chce Warner Bros. vyřešit tak, že tam kde to bude možné tam pošlou filmy do kin s dvou týdenním předstihem. Tím by se příjmy zvýšili ještě dřív než by film doputoval na internet.

Počítačový pirát už si trest odpracoval. Kajícné video viděl milion lidí •  RESPEKT
Foto: Respekt

Kina to je vlastně taky docela problém. Nikdo totiž úplně neví, co takováhle distribuce filmů kinům způsobí. Je dost dobře možné, že si diváci na sledování filmů z pohodlí domova zvyknou a přestanou mít zájem chodit do kina. Plus čím nižší příjmy budou kina mít tím méně se budou filmy do kin posílal. To by mohlo vyustit v celkově menší filmovou nabídku. Proč? Nejlépe je to vidět na Netflixu, který sem tam nějaký film vypustí, ale podle všeho je to spíš dlouhodobě nevýhodné.

Internetové Pirátství | Objevit.cz
Foto: Objevit

Navíc se to ani nelíbí některým provozovatelům kin. Například síť AMC s tímto výrazně nesouhlasí a nechápe, proč Warner chce kina přpravit o výdělky když je vakcína už za rohem. A na Wonder Woman přikývli jen kvůli tomu, že si mysleli, že se jedná o jednorázovou akci.

A co si o tom myslíte vy? Klidně napište do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *